Site logoPavel Grmela

edge

Pavlovi se stala osudná nehoda na motocyklu v roce 2014, do té doby žil normální životem - studoval, pracoval jako zámečník. Při nehodě došlo k poranění páteře s poškozením míchy a měl též zlomené obě ruce. Prodělal dvě operace páteře, ale bohužel se nepodařila činnost míchy obnovit a zůstal od 6. hrudního obratle ochrnutý. Zůstal na invalidních vozíčku. Rehabilitoval, a protože je od přírody velký bojovník, nevzdal se. Součástí rehabilitace byly také sportovní hry, kdy poprvé vyzkoušel basketbal a florbal na vozíku a velice ho tyto kolektivní hry nadchly. Po propuštění z rehabilitačního ústavu se vrátil k rodičům, podařilo se mu dokončit bakalářské studium a nyní dálkově pokračuje v inženýrském studiu. Od minulého roku pravidelně trénuje s SK Hobit Brno basketbal a dokonce se v létě zúčastnil prvního Mistrovství Evropy skupiny C. Našemu národnímu týmu se podařilo vybojovat stříbrnou medaili a postoupit tak na Mistrovství Evropy skupiny B, které se odehraje v roce 2018. Nadační fond Anděl na kolech přispěl Pavlovi na sportovní invalidní vozík, aby mohl podávat dobré výkony a cítit se komfortně. NF Anděl na kolech drží palce!

Roman Hellinger

edge

Roman trpí těžkou spastickou kvadruparézou a dystonií po kraniotraumatu a je plně závislý na péči jiné osoby a to ve všech běžných denních činnostech. Je mu 34 let. Jeho bezstarostný studentský život se rázem změnil 21.3.2001, kdy nešťastnou náhodou spadl z okna. Při úraze došlo ke krvácení do mozku, které zanechalo trvalé poškození mozku a ochrnutí celého těla. Půl roku byl v komatu a po probuzení nastalo nové učení. Znovu se naučil vše potřebné – jíst, polykat, bohužel mluvení se mu již neobnovilo a zůstal též ochrnutý na tři končetiny. I přesto se zajímá o svět kolem sebe, může používat tablet, který mu též pomáhá ke komunikaci s okolím. Velkou oporou mu je jeho maminka, která se o něj stará. Jeho stávající invalidní vozík již není dostačující a na nový zatím nemá nárok a tudíž mu Nadační fond Anděl na kolech na něj přispěl.

Pavel Hronek

pavel-hronek
Pavel v lednu 2013, když mu bylo 16 let a jako zcela zdráv odešel do školy, studoval v kvintě na gymnáziu. V první vyučovací hodině měl zvláštní pocit v nohou, myslel si, že to rozchodí, ale během pár minut ochrnul na spodní část těla. Od této doby je na vozíčku. Lékaři mu diagnostikovali zánět míchy. Vystudoval gymnázium, nyní pokračuje ve studiu na vysoké školy, obor biologie, což ho velmi baví. Má individuální plán, takže se dá vše dobře zkombinovat, neboť neustále jezdí na rehabilitace.

Nadační fond Anděl na kolech pomohl Pavlovi přispět na nový invalidní vozík.

Podporujeme 14. Benefiční turnaj

benefice-2017-1 Čtěte víc...

Jan Dekastello

edge

Honzovi je 39 let a má roztroušenou sklerózu. S touto nemocí bojuje již mnoho let. Některé nepříjemné projevy této nemoci se podařilo lékařům zmírnit, avšak levá noha mu nefunguje tak jak by měla a tím pádem je pro něj chůze velmi namáhavá a ničí si páteř a kyčle. Měl možnost vyzkoušet si neurostimulátor Walkaide a tento přístroj je pro jeho ztíženou chůzi zázrak. Žije sám a vzhledem k jeho zdravotnímu stavu je odkázán na invalidní důchod a příspěvek na péči, takže tyto příjmy mu vystačí na běžné výdaje.

Nadační fond Anděl na kolech přispěl Honzovi, aby si mohl tento neurostimulátor zakoupit.

III. Sportovně zábavný kemp

Nadační fond Anděl na kolech finančně podpořil sportovní akci s názvem "III. sportovně zábavný kemp" která se bude konat 8. - 10. prosince 2017. Čtěte víc...

Martin Votápek

edge

Martinovi již v únoru 2017 přispěl nadační fond Anděl na kolech na sportovní invalidní vozík, v srpnu požádal o finanční příspěvek na nový invalidní vozík vzhledem k tomu, že se mu zdravotní stav razantně zhoršil a bohužel v současné době nemá nárok na příspěvek od pojišťovny.

Anna Kmeťová

edge

Anna Kmeťová je po autonehodě od roku 2012 na invalidním vozíčku. Stará se o dospívající dceru a pracuje ve finančním sektoru. Zkouší, co všechno se dá dělat na vozíku. Takže pokračuje dále se sportem a cestováním. Ráda navštěvuje divadla a koncerty. Nadační fond Anděl na kolech přispěl Anně na pořízení přídavného zařízení Speedy pro mechanický vozík.

Jana Brambaški

edge

V roce 2010 utrpěla vážný úraz, při kterém došlo k poškození krční, hrudní, bederní páteře. Bohudík jí lékaři a personál Ústecké nemocnice zachránili život, ale poškozenou míchu opravit již nedokázali. Zůstala na invalidním vozíku a stará se sama o 2 děti ve věku 15 a 12 let. Pracuje, sportuje, její děti vyrůstají jako kdyby byla zdravá máma, ale na spoustu věcí chybí finance. V současné době je ještě k tomu na nemocenské dovolené z důvodu nemoci. Nadační fond Anděl na kolech přispěl Janě na doplacení invalidního vozíku.

Petra Válková

edge

Petruška je od narození hypotonická s velkým psychomotorickým opožděním, sama nestojí, nechodí, usadí se pouze s oporou zad, nemluví, sama se nenají a ani nenapije. Je jí 5 let. Její maminka Kateřina požádala Nadační fond Anděl na kolech o finanční příspěvek na pořízení zdravotního kočárku Kimby Neo velikost 2, aby jej mohla využívat pro každodenní přesun a život, bohužel velikost 1, který teď mají, již není dostačující.

Martin Slávik

edge

V jeho 14 letech se mu při cestě na trénink stal úraz, při kterém mu tramvaj amputovala pravou nohu ve stehně a levou má těžce zdeformovanou s četnými ztrátami svalové i nervové tkáně. Po dlouhé době strávené v nemocnici a rehabilitačních ústavech, kdy mu lékaři nedávali moc šancí na to, že bude někdy znovu chodit, natož bez opěrných pomůcek, to nevzdal a po dlouhých 4 letech rekonvalescence a boje, se znovu postavil a zvládá i chůzi. Pořad ale na ní pracuje a zlepšuje se. Ke své rehabilitace rád zapojoval i různé sporty, kdy mohl vypustit svou dravost, houževnatost i cílevědomost. Čtěte víc...

Kamil Sobek

edge

Kamilovi se stala osudnou autonehoda v roce 2013, kdy si poranil páteř a zůstal na vozíčku. I přesto, žije aktivním životem, má 35 let, manželku a dvě malé děti. Pracuje na plný úvazek v administrativním sektoru. Rád sportuje. Nadační fond Anděl na kolech přispěl Kamilovi na invalidní vozík, který by byl lehčí a modernější a zajistil mu i lepší komfort při přesouvání.

Zuzanka Mlejnková

edge

Narodila se předčasně ve 33 týdnu těhotenství. Už začátek jejího života byl komplikovaný, hned po narození byla na umělé plicní ventilaci. Ve 3 měsíci dostala zápal plic a následovala umělá plicní ventilace. V 8 měsíci věku Zuzanka dostala bleskové křeče - druh epilepsie a její vývoj se zastavil. Čtěte víc...

Gill Konečná

edge

Gillynka je usměvavá holčička, která statečně bojuje se svým životem. V šesti týdnech prodělala herpetickou meningo encefalitidu, která výrazně zasáhla její život. A i přes špatné prognózy lékařů udělala velké pokroky. Má ráda hudbu a blbnutí. Ráda cvičí a chodí na procházky. Cítí se i velmi dobře ve společnosti dětí. Maminka požádala Nadační fond Anděl na kolech o finanční příspěvek na operaci Ulzibat pro Gill, která by jí velmi pomohla v uvolnění spastických svalů a při následné rehabilitaci. Bohužel tato operace není hrazena zdravotní pojišťovnou a ona jako maminka samoživitelka není schopna tuto částku našetřit.

Jiří Pleva

edge

Jíří Pleva se narodil před 62 lety, celý život žije v Ostravě. V roce 1992 utrpěl na nákladní lodi v Holandsku úraz - těžký otřes mozku a poškození páteře mezi L2-3 s následnou paraparézou obou dolních končetin. Je zaměstnán a momentálně pracuje na státní ekologické zakázce v Ostravě jako řešitel zakázky. Čtěte víc...

Vratislav Hudeček

edge

Vratislav se narodil ve Frýdku-Místku, nějakou dobu bydlel v Ostravě a od roku 2000 bydlí ve Frýdlantu nad Ostravicí. Po úraze hrudní páteře Th 6-7 s poškozením míchy v roce 1984 se pohybuje na invalidním vozíku. I přes zdravotní handicap se aktivně zapojuje do života. V létě jezdí rekreačně na handbiku. Je členem Sportovního klubu vozíčkářů Ostrava - oddíl stolního tenisu. Čtěte víc...

Lukáš Grüner

edge

Před jednadvaceti lety narazil při lyžování do stromu. Bylo mu tehdy jedenáct let a od té doby je vozíčkář paraplegik. Na život na vozíku si ale nestěžuje. Myslí si, že je jeho život plnohodnotný a aktivní. To vše díky sportu, zaměstnání, manželce a roční dceři. Mezi jeho koníčky patří hlavně florbal. Je brankářem ostravského týmu v lize florbalu vozíčkářů a také reprezentuje Českou republiku.

Nadační fond Anděl na kolech přispěl Lukášovi k zakoupení mechanického invalidního vozíku.

Zpravodaj Sportovního klubu vozíčkářů Praha

Sportovní klub vozíčkářů Praha, se kterým Nadační fond Anděl na kolech spolupracuje, vydal nový zpravodaj, který si můžete přečíst >>> ZDE <<<.

Wheelchair Basketball Studánka Pardubice, z. s.

edge

Dne 10.4.2017 podepsal Nadační fond Anděl na kolech smlouvu se spolkem Wheelchair Basket Studánka Pardubice a podpořil ho finanční částkou ve výši 50.000,- Kč. WBS Pardubice je nejmladším ze čtveřice basketbalových klubů vozíčkářů v ČR. Myšlenka na založení klubu se zrodila koncem roku 2009. Jedním z impulsů bylo zjištění, že v regionu prakticky neexistuje možnost sportovního vyžití pro vozíčkáře a vyjma kolínského sledge hokejového týmu neměli vozíčkáři možnost se věnovat pravidelně žádnému kolektivnímu sportu. Čtěte víc...

Miroslav Šperk

edge

Miroslav Šperk je od roku 2000 po pádu z výšky na invalidním vozíku. V r. 2007 se mu podařilo úspěšně odmaturovat na Obchodní akademii v Janských Lázních a poté úspěšně dokončil vysokou školu pedagogickou v Hradci Králové - obor Anglický jazyk a informatika se zaměřením na vzdělávání. Od té doby pracuje jako učitel na plný úvazek. Vyučuje na střední škole anglický jazyk a informatiku. Čtěte víc...

František Šindelář

edge

Františkovi Šindeláři se ve dvaceti letech stala osudnou jízda na motorce, kde si poranil páteř a přerušil míchu. Od té doby je upoutaný na invalidní vozík. Od malička byl vášnivým sportovcem, když zjistil, že lze sportovat i na invalidním vozíku (atletika, florbal, basketbal) vrátilo ho to zpět do života.

Nadační fond Anděl na kolech přispěl Františkovi na pořízení sportovního mechanického vozíku značky Buzola 3.0.

Michal Poláček

edge

Michal Poláček pochází ze Šterberska, ale v současnosti žije v Pardubicích, kam se přestěhoval poté, co před sedmi lety utrpěl vážný úraz páteře po pádu z výšky. Od této doby je upoután na invalidní vozík, ale snaží se však dál žít co nejaktivněji a zapojovat se do každodenních činností. Čtěte víc...

Podporujeme členy Sportovního klubu vozíčkářů Praha

edge

Ve čtvrtek 2. března 2017 podepsal předseda Sportovního klubu vozíčkářů Praha (SKV Praha) Bohuslav Hůlka se zástupci nadačního fondu Anděl na kolech smlouvu o podpoře tohoto klubu částkou 100.000,- Kč. Nadační fond bude v roce 2017 podporovat konkrétně oddíl orientačních závodů. Cílem této podpory je nejen vytvořit podmínky pro dosahování co nejlepších sportovních výsledků stávajících členů oddílu, ale také pro sportování "nových" vozíčkářů. Čtěte víc...

Natálie Šňupárková

edge

Natálka má od narození dětskou mozkovou obrnu v důsledku přidušení při porodu. Má tu nejtěžší formu obrny - kvadruspastik - postižení všech končetin, těžká mentální retardace, epilepsie. Od narození se jí snaží rodiče i okolí co nejvíce ulehčit život a zlepšit jej formou různých rehabilitací. Natálka je i přes své postižení krásná, statečná, usměvavá holčička, která miluje plavání, pejsky - cannisterapii, koníky - hipoterapii. Většina takovýchto procedur není placena zdravotní pojišťovnou, a proto se maminka obrátila na náš nadační fond s žádostí o podporu. Nadační fond Anděl na kolech přispívá malé Natálce na speciální rehabilitace.

Tomáš Nevěčný

edge

Tomáš Nevěčný, je mladý sportovec, který je 12-tým rokem na invalidním vozíku. I přes to, že se mu úraz stal během zimního sportování, na sport nezanevřel a dále vede aktivní život. Už 6tým rokem hraje basketbal na vozíku, je členem reprezentačního týmu v tomto sportu. Dále se věnuje jízdě na "běžecké formulce", plavání a v kombinaci s novým handbikem by se rád věnoval triatlonu. Rád by také poměřil síly během závodů handbiků v Evropských pohárech. Tomáš byl několikrát vyhlášen mezi nejúspěšnějšími sportovci svého rodného města. Nadační fond Anděl na kolech přispěl Tomášovi na nákup nového handbiku a věříme, že po závodech na něm svá ocenění ještě rozšíří.

Martin Votápek

edge

Martinovi Votápkovi se před dvěma a půl roky stala osudným jízda na kole, při které se vyboural a následně prodělal dvě závažné operace páteře. Následovaly pobyty v nemocničních zařízení, rehabilitace a v červnu 2015 byl propuštěn do domácího ošetření a je uvázán na invalidní vozík. Svou velkou zálibu v basketbalu ale neztratil, a proto dvakrát do týdne dojíždí na basketbalový trénink a každý víkend hraje zápas. Nadační fond Anděl na kolech mu dopomohl k doplacení kol na sportovní invalidní vozík a přispěl na sportovní pomůcky, aby Martin mohl dále rozvíjet své sportovní aktivity.

Sandra Adornová

edge

Sandra Adornová se narodila před 26-ti let a její start do života byl velmi těžký. Měla několik vrozených vývojových vad a první rok života strávila po různých nemocnicích. Trpí syndromem psychomotorické retardace ve středním až těžkém pásmu, epilepsií, neurologickým onemocněním, onemocněním trávicího systému. Čtěte víc...

Daniel Křivánek

edge

Daniel Křivánek se narodil, vypadal jako zdravé dítě, jen nespal a neustále plakal. Po sérii vyšetření a týdenním pobytu na dětské neurologii přišli lékaři na to, že trpí vzácným onemocněním - Angelmanovým syndromem. Čtěte víc...
© 2016 Nadační fond ANDĚL NA KOLECH | Kontakt