Josef Mityska

edgeJosef Mityska se narodil v Třebíči, je ženatý a má jednu ceru. Žije s manželkou v rodinném domě v Brně. Vystudoval Střední průmyslovou školu elektrotechnickou. Po studiu nastoupil na vývojové oddělení podniku Tesla Brno jako laborant. Po 2 letech přešel k Vodohospodářským stavbám jako servisní technik výpočetní techniky. Od roku 1991 má plný invalidní důchod a ZTP.

V roce 1986 měl operaci bederní páteře a v roce 1990 částečně ochrnul, diagnostikovali mu roztroušenou sklerózu a v roce 2015 CHOPN, který se v loňském roce zhoršil na stupeň III. V současnosti je již ve starobním důchodu.

V dubnu roku 2018 náhle ochrnul na všechny končetiny, byl hospitalizován ve Fakultní nemocnici u Svaté Anny v Brně, kde mu operovali krční páteř. Poté byl na Spinální jednotce FN v Brně Bohunicích. Od 9.7.2018 je v Rehabilitačním ústavu v Hrabyni, kde i po intenzivní rehabilitaci nechodí a je totálně ochrnutý na celé levé straně a částečně také na pravé ruce a noze. Je schopen pohybu především na elektrickém vozíku, který mu byl zde předepsán a schválen zdravotní pojišťovnou. Při převozu k lékařům autem a při pohybu v malých prostorách potřebuje i mechanický vozík, který mu však již pojišťovna neuhradí.Nadační fond Anděl na kolech přispěl Josefovi na pořízení mechanického invalidního vozíčku.
© 2016 - 2019 Nadační fond ANDĚL NA KOLECH | Kontakt