Site logoZuzanka Mlejnková

edge

Narodila se předčasně ve 33 týdnu těhotenství. Už začátek jejího života byl komplikovaný, hned po narození byla na umělé plicní ventilaci. Ve 3 měsíci dostala zápal plic a následovala umělá plicní ventilace. V 8 měsíci věku Zuzanka dostala bleskové křeče - druh epilepsie a její vývoj se zastavil.

V současné době je Zuzanka tělesně postižená, DMO kvadruparetická forma, veliká spasticita. I přesto, že je Zuzanka již dospělá, vyžaduje 24 hodinovou péči své maminky, je plně ve všech oblastech odkázána na pomoc druhé osoby. V současné době Zuzanku čeká další ortopedická operace kvůli veliké spasticitě nohou.

Zuzanka miluje hudbu, má ráda a zná spoustu písniček, ráda poslouchá příběhy a vyprávění. Ale díky svému postižení má omezený výběr aktivit. Rodina a přátelé dělají pro ni vše, co je v jejich silách a možnostech, aby jí zpříjemnili život. Maminka požádala v roce 2017 Nadační fond Anděl na kolech o finanční příspěvek na mechanický zvedák Sunlift Mini, aby mohla lépe zvládat osobní hygienu své dcerky a my doufáme, že díky tomu bude péče o Zuzanku i pro ní méně fyzicky náročná. V roce 2018 přispěl Nadační fond Zuzance na polohovací zařízení Pluton.


© 2016 - 2019 Nadační fond ANDĚL NA KOLECH | Kontakt