Petr Dvořáček

edge

Pochází z Karlových Varů, je mu 41 let a cca v 6 letech mu byla diagnostikována HMSN nyní CMT.

Tato nemoc způsobuje špatně vedení nervových impulsů, což vede k ochabování svalstva, jak na nohou, tak i na rukou. Navíc se jedná o progresivní onemocnění. Bohužel na tuto diagnózu neexistuje žádný lék, a tak jediné čím nemoc zpomalit je rehabilitace a pohyb. Už jako malý pravidelně rehabilitoval a pokoušel se sportovat tak, jako ostatní děti. I přes určitá omezení ho sport bavil a stále baví, i když nyní už nezvládne to co dříve vzhledem k faktu, že poslední roky se nemoc dost zhoršila a to jak na dolních tak i horních končetinách, což ho dost limituje.

Nicméně se nerad vzdává svých snů a cílů a v roce 2018 začal aktivně sportovat a to plavat v klubu SK Kontakt Karlovy Vary. Naprosto ho tento sport získal a o vzrušení a napětí před každým startem závodu ani nemluvě. Absolutně ho to naplňuje a to jak fyzicky, tak i sociálně. Jsem obklopen spoustou lidí s různým postižením a bere je jako svou rodinu. V roce 2020 jsem si jako další sport vybral handbike, který hobaví snad ještě více než plavání.

O francouzských holích chodí již od roku 2013, ale chůze je pro něj čím dál obtížnější.

Jakékoliv delší procházky jsou v podstatě vyloučeny. Proto je nucen začít používat invalidní vozík a zůstat stále soběstačný a nadále se věnovat sportu.

Nadační fond Anděl na kolech přispěl Petrovi na pořízení civilního vozíčku značky Ultina.
© 2016 - 2019 Nadační fond ANDĚL NA KOLECH | Kontakt