Site logoJiří Reif

jiri-reif

Jiří Reif je 19-ti letý mladý muž. Má DMO-psychomotorická retardace,aberace 8 chromozomu.V běžném životě to znamená,že je imobilní na vozíku, inkontinenční, bezlepková dieta a plně odkázán na pomoc druhé osoby, což jsem je jeho maminka. Otec od rodiny odešel a na péči o syna se nepodílí. Jiří začal v dospělosti rychle růst, bohužel však více pouze na levé straně těla. Znamená to,že velikost levé nohy je 36,pravé 33.Následkem růstu pouze na jedné straně vznikla velmi viditelná skolioza páteře a rotace pánve, která momentálně Jiříkovi nedovoluje kvalitní stabilní sed, na který byl zvyklí.
Tuto situaci řešili pobytem ve zmiňovaném Centru Hájek. Výsledky byly viditelné vše super. Bohužel po návratu domů onemocněla jeho maminka na zánět ramenního kloubu pravé ruky-následně dg.zmrzlé rameno.Nevídaná dlouhodobá bolest a téměř žádná hybnost. Léčba trvala 9měsíců.Bohužel v tento čas,kdy měla i spoustu starostí sama se sebou, nebyla schopna maminka s Jiřím pokračovat v rehabilitaci,aby se jeho zlepšený stav udržel. Ba naopak opět povyrostl,přibral a skolioza je zpět.Moc jí to mrzí,ale nešlo to jinak.

Nadační fond Anděl na kolech přispěl Jiřímu na rehabilitaci v Centru Hájek.

I v letošním roce 2019 Nadační fond Anděl na kolech pomohl Jiřímu Reifovi, tentokrát přispěl na asistenční služby v Centru Bazalka.
© 2016 - 2019 Nadační fond ANDĚL NA KOLECH | Kontakt