Lukáš Kroupa

edgeLukáš se narodil před 29 lety po předčasném porodu a s dětskou mozkovou obrnou. Od malička je odkázán na invalidní vozík. I přesto ho jeho rodina učila, žít naprosto neomezeně a naplno. Mezi jeho koníčky patří plavání a od roku 2001 je členem neziskové organizace Kontakt bB, která učí hendikepované plavat po celé ČR, pořádá závody Českého poháru v plavání, kterého se také zúčastňuje. V dětství 9 let hrál na klavír, jezdil na koni a se spolužáky na základní škole hrál florbal.

Dále vystudoval střední zemědělskou školu v Klatovech a Metropolitní univerzitu, kterou úspěšně ukončil akademickým titulem.

Je zaměstnán v Asociaci Octopus, která provozuje chráněnou dílnu pro zaměstnance se zdravotním postižením. Vytváří webovou grafiku, fotografické služby, zpracovávají účetnictví pro právnické i fyzické osoby. Pracuje zde jako vedoucí provozu. Dále se věnuje plně organizaci Lexon u od jejího založení v lednu 2012. Zastává též pozici ve výkonném výboru České federace Powerchair hockey z. s.Nadační fond Anděl na kolech přispěl Lukášovi na nový nákup nového automobilu.
© 2016 - 2019 Nadační fond ANDĚL NA KOLECH | Kontakt