Petr Novák

edgePetr se narodil předčasně a byl dán do inkubátoru. Po pár dnech se u něj projevil zánět mozkových blan a následkem toho bylo, že byl od pasu dolu ochrnutý a zůstal na invalidním vozíku.

Do první třídy jako postižený musel nastoupit do Jedličkova ústavu v Praze. Dostal roční odklad, jelikož pro něj neměli místo od září 1988. Po převratu, od druhé třídy se rodiče domluvili s ředitelem školy a nastoupil na základní školu u nich.

Do JÚ se vrátil v roce 1999 na střední a začala jeho sportovní kariéra. V rámci tělocviku ve škole si „přičuchl“ k florbalu na vozíku a přes Sportovní club JÚ se dostal i k jiným sportům. Byl u začátku Curlingu v ČR. Pak se chvilku věnoval lukostřelbě a střelbě ze vzduchovky (pušky). Všechny sporty postupně ukončil ze zdravotních nebo časových důvodů a zůstal jen u florbalu.

Hraje za oddíl Tatran Střešovice Paraflorbal. V roce 2003, v první sezoně, se stali mistry republiky a v sezoně 2015/2016 se jim povedlo titul znovu vybojovat. Když pomine úspěchy týmu, tak jeho největší osobní úspěch je výhra kanadského bodování v roce 2004 v rámci 2. ligy vozíčkářů.

Nadační fond Anděl na kolech přispěl Petrovi na pořízení mechanického vozíku.
© 2016 - 2019 Nadační fond ANDĚL NA KOLECH | Kontakt

Tento web nepoužívá soubory cookies.