Site logoWheelchair Basket Studánka Pardubice

edge

Dne 1.2.2018 opět podepsal nadační fond Anděl na kolech smlouvu se spolkem Wheelchair Basket Studánka Pardubice a podpořil ho finanční částkou ve výši 50.000,- Kč.

WBS Pardubice je nejmladším ze čtveřice basketbalových klubů vozíčkářů v ČR. Myšlenka na založení klubu se zrodila koncem roku 2009. Jedním z impulsů bylo zjištění, že v regionu prakticky neexistuje možnost sportovního vyžití pro vozíčkáře a vyjma kolínského sledge hokejového týmu neměli vozíčkáři možnost se věnovat pravidelně žádnému kolektivnímu sportu.

Rok 2017 byl pro WBS tým tím nejúspěšnějším v historii klubu.
- 1.místo ve Středoevropském poháru – (česká liga, která je otevřená i zahraničním klubům)
- 2.místo v Rakouská liga
- 1.místo v základním kole EUROLIGY a postup na finále do španělského Viga, což je největší úspěch českého vozíčkářského basketbalu na klubové scéně za posledních 25let!!
- 7.místo Challenge Cup – finálový turnaj EUROLIGY  

Vedle pravidelných soutěží se tým účastní turnajů doma i v zahraničí a rovněž každoročně pořádá mezinárodní turnaj Pardubický pohár, na který se sjíždějí vozíčkáři z ČR, Polska, Rakouska a Maďarska. V loňském roce se jednalo již o 6.ročník, který se uskutečnil ve sportovní hale pardubické univerzity. Každoročně se tým účastní i exhibicí a charitativních akcí. Aktivně se účastní i projektu Vracím se do hry, kdy pravidelně navštěvují rehabilitační ústavy s cílem seznámit mladé lidi po úraze s naším sportem, zapojit je do hry a dodat jim opět chuť žít,  sportovat a být v kolektivu. Podílí se rovněž na realizaci tréninkových kempů pro tyto začínající sportovce. V roce 2017 se tak podařilo zapojit do činnosti klubu 3 nové vozíčkáře.

Aktuálně v klubu působí pět hráčů českého reprezentačního výběru basketbalistů na vozíku, kteří na letošním ME vybojovali 2.místo a postup do skupiny B mistrovství Evropy.

Nadační fond Anděl na kolech přeje klubu, aby byl minimálně stejně tak úspěšný v novém roce jak v roce 2017.
© 2016 - 2019 Nadační fond ANDĚL NA KOLECH | Kontakt