Zdeňka Mocňáková

edgeZdeňka je od svých 25 let invalidní, po propuštění z nemocnice po dvou letech pobytu se začala zajímat, jak bude užitečná pro druhé. Přihlásila se do organizace dřívějšího Svazu invalidů, kde rychle chopili příležitost mladého člověka a zvolili ji v roce 1988 za předsedkyni občanského sdružení. Od té doby neúnavně pomáhá druhým.

Od roku 2002 je upoutána z důvodu nemoci na invalidní vozík, sama ale říká, že tím přeci život nekončí a nezištně pomáhá dál. Obětuje veškerý čas práci pro seniory a zdravotně znevýhodněné. Pro organizaci a její klienty udělala a dělá velmi mnoho.

Je skromná, nerada o sobě hovoří, na sebe nemá moc času, protože se obětavě věnuje organizaci. Její pracovní nasazení je obdivuhodné, organizuje pobyty pro seniory a zdravotně znevýhodněné. Při Svazu tělesně postižených půjčuje kompenzační pomůcky, zařídila v Lounech ojedinělou službu Senior taxi.

V současné době se její zdravotní stav zhoršuje, neúnavně bojuje s vážnou chorobou. Neúnavně shání peníze na další činnost organizace. Ve volném čase ráda cestuje, je v přírodě, má ráda rukodělné práce. Organizuje výstavky prací zdravotně znevýhodněných a prezentuje organizaci. Je stále v dobré náladě a vždy připravena druhému pomoci. Sama bojuje s životní situací a stále se vydává po cestě naděje.

Nadační fond Anděl na kolech přispěl Zdeňce na pořízení elektrického vozíku.
© 2016 - 2019 Nadační fond ANDĚL NA KOLECH | Kontakt