Site logoPodporujeme členy Sportovního klubu vozíčkářů Praha

edge

Ve čtvrtek 2. března 2017 podepsal předseda Sportovního klubu vozíčkářů Praha (SKV Praha) Bohuslav Hůlka se zástupci nadačního fondu Anděl na kolech smlouvu o podpoře tohoto klubu částkou 100.000,- Kč. Nadační fond bude v roce 2017 podporovat konkrétně oddíl orientačních závodů. Cílem této podpory je nejen vytvořit podmínky pro dosahování co nejlepších sportovních výsledků stávajících členů oddílu, ale také pro sportování "nových" vozíčkářů.

Oddíl orientačních závodů SKV Praha by právě rád do svých řad přilákal nové zájemce o tento sport. Hlavními disciplínami orientačních závodů vozíčkářů jsou rychlostní orientační závody na vozíku a trail orienteering. Co se týče disciplíny trail orienteering, neboli Trail-O, je sportovní disciplína zaměřená na orientaci a na správné čtení a interpretaci mapy. Ve většině závodů této soutěže přitom závodí handicapovaní spolu s nehandicapovanými.

Vedoucí oddílů orientačního závodu SKV Praha je Jana Kosťová, která má na kontě mnohá vítězství po celém světě. V roce 2013 získala titul mistryně světa. Úspěchy Jany a také dalších členů oddílu orientačních závodů SKV Praha ukazují, že lze v tomto sportu v mezinárodní konkurenci dosahovat skvělých výsledků. Ty jsou však podmíněny dobrým zázemím, které umožní právě podpora nadačního fondu Anděl na kolech.

Pro Sportovní klub vozíčkářů Praha je tato podpora skvělým startem do nové sezóny orientačních závodů a (snad) také startem dlouhodobé spolupráce s nadačním fondem Anděl na kolech.

O Sportovním klubu vozíčkářů Praha:

Sportovní klub vozíčkářů Praha byl založen v roce 1991 a v současné době zahrnuje sedm sportovních oddílů: florbal, orientační závod, lyžování, potápění, stolní tenis, tanec a outdoorový oddíl. Na konci roku 2016 měl klub 112 členů, aktivních sportovců na vozíku. Díky SKV Praha mají lidé na vozíku možnost navštěvovat sportovní kurzy, získat přístup ke sportovním potřebám a kompenzačním pomůckám nebo reprezentovat klub na závodech od lokálních až po vrcholové.

© 2016 Nadační fond ANDĚL NA KOLECH | Kontakt